Yılan..


Yılan

Yılan İlaçlama

Yılanlar sürüngenler Familyasından olup, diğer adıyla Pullular diye bilinen ayaksız ve et ile beslenen hayvanlardır. Yılanları ayaksız kertenkelelerden ayıran en büyük özellikler, göz kapaklarının olmaması ve kulaklarının bulunmamasıdır.

Bu özellik yılanlara, ağızlarını olabildiğince ve kendi kafalarından daha büyük açmalarını ve bu şekilde avlarını daha hızlı yakalayıp, kolayca çiğneyebilmelerini ve öğütmelerini sağlar. Küçük ve dar olan vücutları, iki tane olan organlarını sığdırabilmeleri için yan yana değil de birbirleri üzerinde dizili şekildedir ve bir tane akciğerleri bulunmaktadır.

Sürüngen ailesinin bir üyesi olan yılanların bazı cinslerinde, idrarlarını bir süre tutabildikleri kloak’ın hemen yanında, karının bölgesinin altında, bağırsak işlevlerini gören parça olan ve pençelerinin hemen yanında, pelvik kemere sahiptirler.

Yılanlar hemen hemen dünyanın her yerinde yaşamlarını sürdürmektedir, fakat sadece bazı adalar ve Antarktika Bölgesinde yaşamamalarına rağmen, bazı bilimsel araştırmaların yapılması sırasında, bu bölgelerde yılanlara ait, kesin olamamakla birlikte yaşamsal bulgulara rastlanılmıştır.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu