Tatarcık..


Tatarcık

Tatarcık İlaçlama

Tatarcıklar sabahın ilk ışıklarından güneş batana kadar kendilerine buldukları karanlık ve nemli ortamlarda saklanan ve geceleri faaliyet gösteren kanatlı böcek türüdür. Sivrisinek gibi insanların kanını emerek yaşayan bu böcekler insanların canlarını da sivrisineklerden kat kat fazla acıtırlar. Tatarcıkların ısırdıkları bölge bazen büyük yaralara dönüşebilmektedir. Ülkemizde ise insana zarar veren en tehlikeli böcek türlerinden olduğu bilinmektedir.

Bir sinek türü olan tatarcık yapı itibari ile de sivrisineğe fazlasıyla benzemektedir. Büyüklükleri bir fasulye tanesi kadar olan bu sinek türünün bataklık ve hayvan barınakları gibi birçok pisliğin barındığı alanda yaşadıkları gözlemlenmiştir.

Tatarcığın çoğalması da diğer sinek türlerinde olduğu gibidir. Bu böcekler eğer şartlar uygun ve istenilen hava koşulları sağlanmışsa 3-4 hafta civarında yaşayabilmektedirler. Oldukça zararlı olan bu böcek birçok virüsü üzerinde barındırabilir. Taşıdığı bu virüsler çok geniş kitlelere yayılabilir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Vücutlarında taşıdıkları mikroplar sayesinde şark çıbanı ve viral gibi ateşli hastalıklara neden olabilen bir böcek türüdür.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu