Tahta Kurusu..


Tahta Kurusu

Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu birçok ülkede olduğu gibi Türkiye'mizde de böcekler arasında en çok sıkıntı çekilen böceklerdendir. Tahtakuruları hem insanların hem hayvanların kanlarını emerek beslenen ve ciddi zararlar verebilen böcek türüdür. Tahtakuruları vücudumuza zarar verdiği gibi aynı zamanda ruhen de yıpratabilir. Birçok böcek gibi ülkemizde de çeşitli tahtakurusu cinsleri bulunmaktadır. En fazla görebileceğimiz cinsinin uzunluğu ise ortalama yarım santimdir. Bilim adamlarının yaptığı araştırmalar doğrultusunda yüzyıllar önce bu böceklerin yarasa kanı emdikleri ve sonralarda bu durumun insanlara doğru kaydıkları görülmüştür.

Tahtakuruları kanını emdikleri insanlara herhangi bir hastalık bulaştırmamış olsalar da bedenlerinde kızarıklık ve yüksek derecede tahrişlere neden olmuş bi böcek türüdür. Hatta kanını emdikleri insanların bedenlerinde ibare kaldığı bile gözlenmiştir. Tahtakuruları genelde sıcak ortamları tercih etse bile her türlü hava koşuluna ayak uydurabilen bağışıklık sistemi oldukça gelişmiş böceklerdir. Sıcak havalarda aktif olan bu böcek türü soğuk zamanlarda inlerine çekilir ve bir sene boyunca hiçbir şey yemeden yaşamlarını sürdürebilmektedirler. Genel olarak ülkemizde görülen tahtakurusu cinslerinin renkleri kırmızıdır. Yetişkin bir tahtakurusu gıda almadan bir seneye yakın bir zaman yaşayabilmektedir. Tahtakuruları pis kokan ve kan emen canlılardır. Bu canlılar genelde evlerde ve özellikle şantiyelerde sıkça görülen ve kesinlikle müdahale edilmesi gereken böceklerdir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Tahtakuruları hem insanların kanlarını emerler hem de kanlarını emdikleri insanlara pestis ve bacillus gibi çeşitli hastalıklar bulaştırabilirler.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu