Sivrisinek..


Sivrisinek

Sivrisinek İlaçlama

Sivrisinekler herkes tarafından bilindiği üzere insanların kanını emerek yaşamlarını idam ettirdikleri gayet rahatsız edici sesler çıkaran ve bu şekilde de hem bedenen hem de ruhen insana zarar verebilen böceklerdendir. Yapı itibari ile örümceğe benzeyen bir görüntüsü vardır ki vücudu küçük bacak boyutları ise oldukça büyüktür.

Üremek için genellikle temiz olmayan veya temiz olan sulara ve benzeri yerlere yumurtalarını bırakan çiftkanatlılardandır. Sivrisinekler birkaç evrede ürer ve yetişkin hale gelebilirler. Bu süre toplamında 2 haftaya kadar uzayabilmektedir. Sivrisineklerin larvasını bırakabilmek için insan kanı emmeye ihtiyaçları vardır. Genelde gündüzleri saklanan bu çiftkanatlılar geceleri aktif olurlar. Genellikle çeşitli meyvelerle beslenen bu sinekler çoğaldığı bölgenin en az 3 kilometre mesafesine uçarak hayatını sürdürdükleri ortamda yoğunlaşmayı hedeflerler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Yaşadığımız coğrafyada ve hatta dünyanın birçok ülkesinde keşfedilmiş en tehlikeli böceklerden biri sivrisinektir. Kanını emdikleri insanların ölümüne neden olabilmektedirler. Hatta sivrisineklerin humma ve beyin iltihabı gibi birçok hastalığa neden olduğu ve insanların hayatlarını ciddi derecede tehlikeye attıkları da gözlemlenmiştir.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu