Oryantal Hamam Böceği = Kara Fatma..


Oryantal Hamam Böceği

Oryantal Hamam Böceği diğer adıyla Kara Fatma İlaçlama

Dünyanın birçok bölgesinde bulunan bir haşere türüdür. Bu haşereler salgıladıkları bakterilerle birçok hastalığa sebep olan oldukça sorunlu böcek türüdür. İstatistiklere göre sıcak bölgelerde daha çok görülen bu haşere türü ülkemizde bütün şehirlerde hatta sokaklarda bulunurlar. Tespit edildiği andan itibaren kısa sürede imha edilmesi gereken bir böcek türüdür. Vücutlarında o kadar bakteri barındırırlar ki bu bakteriler birçok atığı kolayca tüketmelerine neden olabilmektedir. Bilim adamları bu böcekleri kobay olarak kullanmalarının sebeplerini insanları ısırmamalarına bağlarlar.

Karafatma böceği senede ortalama 2 kez deri değiştirebilme özelliğine sahiptir. Ülkemizde sadece kara renkte olan bu böcekler orta Asya gibi bazı ülkelerde koyu kahverengi olduğu da gözlenmiştir. Bu böcek türleri gıda almadan çok uzun zaman yaşamlarını sürdürebilmektedirler.

Karafatma böceği ikamet ettikleri bölgelere göre değişiklik gösteren boyutlara sahiptirler. Diğer birçok hamam böceği gibi bu böcek türü de bir tek çiftleşmeye ömür boyunca doğum yapabilme özelliğine sahiptir. Salgıladıkları bakteriler nedeniyle zararlı haşereler sınıfına giren bu böceklerden uzak durulmalıdır.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Karafatma böceği diğer hamam böcekleri gibi aynı familyadan olduğu için salgıladıkları hastalıklarda aynıdır. İnsan sağlığına oldukça zararlı olan bu böcek türleri özellikle mutfak alanlarında bırakılan gıdaları ısırma yoluyla salgıladıkları pislikler neticesinde birçok hastalığa sebep olmuşlardır. Bu böcek alerjik hastalıkların en önemlisi olduğu gibi kronik rahatsızlıklarınızı da tehdit eden bir böcek türüdür.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu