Lağım Sineği..


Lağım Sineği

Lağım Sineği İlaçlama

Lağım sinekleri vücutlarında iki adet kanat taşıyan bir sinek türüdür. Lağım sineğinin yaşadığımız coğrafyada ve hatta tüm evrende bu güne kadar keşfedilmiş 100 binin üstünde çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde ise bu türlerin sadece 1000 civarında çeşidi görülmüştür. İsminden de anlaşıldığı gibi adını yaşadığı ve beslendiği yerden almaktadır.

Lağım sineklerinin ömürleri oldukça kısa böcek türlerindendir. Bu tür böcekler genelde sitelerde, evlerde, apartmanlarda ve benzeri tüm alanlarda genelde lagar taşmalarından ve buna benzer olaylardan sonra görülürler. Yaşamlarının kısa olması insanlar açısından büyük bir sorun teşkil etmemesi için oldukça önemli ve iyi bir etkendir. Eğer uzun yaşasalardı çok çoğalacak ve insanlar için önemli sorunlar teşkil edebileceklerdi. Kanatlarındaki tüyler sayesinde yaşadıkları lagarların tüm pisliklerini ve bakterilerini üzerinde taşıyan dünyanın en pis canlılarından bir tanesidir. Bu kanatlı sinekler üzerinde bulundurdukları yumurtaları da yaşadıkları lagarlara ve bunun gibi pislik ve çürüğün olduğu tüm alanlara bırakarak üreyebilmektedirler. Yavruların bu yumurtadan çıkması ortalama 50 güne yakın bir zaman alabilmektedir. Bu sinek türleri bıraktıkları yumurta ile sadece 24 saat içinde üreyebilirler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Lagar sinekleri ismini taşıdığı ve yaşayıp beslendiği lagarlardan gelebilecek tüm pislik ve bakterileri insanların yaşam alanlarına taşıyarak insanların ciddi derecede hastalanmalarına ve ateşlenmelerine neden olabilirler.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu