Lağım Faresi (Sıçan)..


Amerikan Hamam Böceği

Lağım Faresi (Sıçan) İlaçlama

Lağım fareleri (sıçan) ciddi derecede hızlı hareket kabiliyetine sahip hayvanlardandır. Oldukça da seri bir şekilde ürerler. Dünyanın her yerinde çok miktarda bulunurlar. Ülkemizde de hiç küçümsenemeyecek miktarda fazladırlar. Bu hayvanların kendilerine has ağız içlerinde keseleri bulunmaktadır. Sahip oldukları bu keselerle gıda taşıyıcılığı yaparlar. Lağım fareleri (sıçan) diğer fare cinsleri gibi dişlerini sürekli yenilerler. Evlerinizde halı, kilim, karton, mukavva vb. gibi maddeleri kemiren bu canlılar bu kemirme işlemini aç oldukları için değil dişlerini törpülemek zorunda oldukları için yaparlar.

Lağım fareleri diğer fare cinsleri gibi böceklerle, meyvelerle ve buna benzer birçok şeyle beslenebilen bir hayvandır. Bu fareler birçok fare cinsinden büyük olduğu gibi uzunlukları neredeyse 30 santime kadar uzayabilir. .

Lağım farelerinin yetişkin olabilmeleri için ortalama 4 ila 20 hafta arasında zaman gerekmektedir. Ortalama 1 sene hayatta kalırlar. Hamilelik dönemleri yaklaşık 20 gün civarındadır. Lağım fareleri En fazla 8 yavru doğurabildiği gibi aynı zamanda ömrü boyunca 6 kez yavrulama ihtimalleri vardır. Duyu ve koku organları diğer hayvanların birçoğuna nazaran oldukça gelişmiştir. Yaklaşık bir buçuk santimlik bir yuvarlak alandan hiç zorlanmadan geçebilmektedirler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Lağım fareleri insanların kulak ve burunlarını kemirdikleri bilinmektedir ve bu durum yaydıkları mikroplar sayesinde birçok insanın hastanelik olmalarına neden olmaktadır. Ayrıca yetiştiği yer olan lağımlardan kaptıkları pislik ve bakteriler sayesinde de humma ve parazit gibi birçok hastalığa neden olmuş ve olmaya devam etmektedirler.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu