Kulağakaçan..


Kulağakaçan

Kulağakaçan İlaçlama

Kulağakaçan böceği genellikle bedenlerinin arka kısmında bulunan çift taraflı kıskaçlarıyla tanınan bir böcek türüdür. Kulağakaçan genellikle diğer böceklerin ölüleriyle beslenen hem etçil hem de otçul bir böcek türüdür. Genellikle kırık çatlaklarda, sıcak bölgelerde, kapı altlarında bulundukları gibi evlerimizde de sıkça görülebilen bir böcek türüdür. Bu böcek türü isminden de anlaşıldığı gibi kulağa kaçabilen bir böcek türüdür. Kulağakaçan böceği oldukça zararlı bir böcek türüdür.

Kulağakaçan böceği diğer böcekler gibi sıcak ve soğuk ayrımı yaparlar. Bu böcek türü genellikle havanın yağışlı olduğu zamanlarda insanların yaşam alanlarına sığınırlar. Birçok böcek gibi diğer böceklerin ölüleriyle beslendikleri gibi hayvanların ve hatta bitkilerin bile artıklarıyla beslenebilme özelliğine sahiplerdir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Bu böcekler insanların kulaklarına ve burunlarına kaçtıkları için insanların bedenlerinde büyük tahribata neden olabilirler ve hatta öldürebilirler. Ayrıca dişlerinde pislik taşıdığı için yedikleri gıdalara bakteri bulaştırıp insanların zehirlenmelerine neden olabilen zehirli bir böcek türüdür.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu