Kertenkele..


Kertenkele

Kertenkele İlaçlama

Kertenkelelerin şu ana kadar keşfedilmiş yaşadığımız coğrafya içinde binlerce türü bulunmaktadır. Soğuk havayla araları kötü olan bu böcek genellikle sıcak ülkelerde ve tropik alanlarda oldukça fazladır. Kertenkelelerin bilindiklerinden daha çok özelliğe sahip olduğu gözlenmiştir. Örneğin kertenkelenin duvarda yürüyen cinsi gibi denizde yüzen, kanatlanıp uçan ve hatta renklerini bile değiştirebilme özelliğine sahip birçok çeşidi bulunmaktadır. Ülkemizde genelde 4 ayaklı olan cinsleri bulunsa da bazı tropik bölgelerde 2 ayaklı ve hatta ayaksız cinslerine bile rastlanmaktadır. Her ayağında tıpkı insanlardaki gibi beş parmak ve bu parmaklarda tırnaklar bulunmaktadır.

Kertenkelelerin birçok cinsinde hareket edebilme kabiliyetine sahip gözkapağı bulunur. Amerika’nın bazı bölgelerinde yaşayan bazı cinslerinin ise göz kapakları saydan ve hareket kabiliyeti yoktur. Bazı cinslerinin kuyruk kısımları güçlü bazılarınınki güçsüzdür. Kuyruk kısımları güçlü olan kertenkeleler genellikle bu gücünü ağaçlarda salınarak kullanırlar. Kertenkeleler bir saldırı anında kuyruklarından olabilir ve bu durum kertenkeleyi hiç etkilemez. Kısa sürede yeniden kuyruk çıkabilmektedir. Kertenkeleler. Birçok böceği yiyerek beslenirler. Genellikle avlanmak için dillerini kullanan canlılardır. Kertenkeleler hakkında en az bilinen şey ise kış uykusuna yatıyor olmalarıdır.

Kertenkeleleri bir duvarda sabit görmeniz muhtemeldir ki buda güneşlenmeyi sevmesiyle alakalı bir durumdur.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Kertenkeleler genel olarak canlılara değil canlıların besin kaynaklarına zarar vermektedirler. Bazı cinslerinde insanları soktukları gözlense de bu durum ülkemizde yok denecek seviyede azdır. Fakat evlerimizin içine girdiğinde ev içindeki tüm çiçekleri ve gıdaları zehirleme ihtimali yüksektir.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu