Kene..


Kene

Kene İlaçlama

Keneler bilindiği üzere kan emici böcek türlerindendir. Bu işlemi ayaklarındaki çengelleri insan vücuduna tutunmak için batırarak kafa kısmındaki hortumuyla insanların kanını emerek gerçekleştirirler. İnsanlardan kan emdikçe şişen bir yapıya sahiptir. Kan emdikçe şişer ve tamamen şiştikten sonra kendilerini dışarı fırlatarak ortamdan uzaklaşırlar. Koku almak için on kısımdaki bacaklarını kullanan bir böcek türüdür. Ağaçlık alanda bulunan bir kene bölgeden hayvan geçene kadar sabırla bekler ve geçen hayvanın derisine atlayarak yapışır ve kanını emer.

Birçok hastalığın taşınmasında çok önemli bir yeri vardır. Bu böcekler yeryüzünün neredeyse her bölgesinde bulunurlar.

Kene genellikle kanla beslenen bir canlı olduğu için neredeyse kedi, köpek, leopar, aslan, deve, at ve bunlar gibi birçok hayvanda bulunan bir böcek türüdür. Ve hayvanlardan da insanlara çok rahat bir şekilde geçiş sağlayabilmektedirler. Kene herkesin de bildiği gibi genellikle ülkemizde de çalılıkların ve yeşilin bol olduğu birçok bölgede mevcuttur. Kene vücudun her bölgesinden kan emer fakat kulak kasık gibi bölgeleri genelde tercih eder.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Keneler Türkiye’de yakın zamanda birçok kırım Kongo hastalığı oluşturmuş ve birçok insanın ölümüne neden olmuş bir böcek türüdür. Keneler bebesiyoz, ateş, erlikiyoz ve birçok ateşli hastalığa neden olur ve çoğunlukla bu hastalıklar ölümle sonuçlanır. Ülkemizde bazı şehirlerde zehir oranı yüksek bazı şehirlerde ise düşük olduğu gözlenmiştir.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu