Karınca..


Karınca

Karınca İlaçlama

Karıncalar bilim adamları tarafından milyonlarca yıl evvel arı familyasından olduğu tespit edilmiş bir böcek türüdür. Dünya genelinde karıncaların 10 binden fazla türü keşfedilmiştir. Yapıları o kadar belirgindir ki görüldüğünde diğer böceklerden oldukça rahat bir şekilde ayırt edilebilirler.

Karınca böcekleri çok az sayıdan milyonlara ve hatta milyarlara ulaşan rakamlara uzanan bir koloni haline gelebilir. Baş kısımlarında bulunan antenleri o kadar gelişmiştir ki koloni halinde dolanan bir karınca sürüsünün en arkasındaki karıncayı öldürdüğünüzde en öndeki karınca antenleri vasıtasıyla bunu anlar ve yuvayı dağıtma kararını hemen alır. Yuvaları dağılmış olan karıncalar çok çalışkan olduğundan üreme hissiyatına kapılır ve daha çok çoğalırlar.

Karıncalar içinde bulundukları koloniyle çok sıkı bir halde çalışabilirler. Yaşadığımız evrenin nerdeyse her yerinde mevcut olan böceklerdir. Bazı ülkelerin kendine özgü karınca çeşitleri bulunmaktadır. Karıncaların yeryüzündeki böcek çeşitlerinin neredeyse %20'sini oluşturdukları bilinmektedir. Karıncalar kendi aralarında çok sağlam iş pay edebilir ve bir inşa sırasında kime ne iş düştüğünü çok kısa bir zamanda çözüp sonuca giden yolda hızla ilerleyebilirler. Genellikle 3-5 milim boylarında kara renkten kırmızıya onlarca rengi bulunmaktadır. En büyük karınca tipi kanatlı karıncadır ki boyutları neredeyse 1 santime kadar uzayabilmektedir. Karıncalar yaşam alanlarını seçerken genellikle gıda bulabilecekleri yerleri tercih ederler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Karıncalar bazı enfeksiyon rahatsızlıklarına neden olur ve her ne kadar masum görünse de ısırdığında acısı günlerce hissedilebilir.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu