Karasinek..


Karasinek

Karasinek İlaçlama

Karasinek yaşadığı alanların hatta dünyanın birçok ülkesindeki sinek çeşitlerinin neredeyse %85'ini temsil eden bir böcek türüdür. Dünyanın ve ülkemizin neredeyse her yerinde bulunan bu böcek türü kanatlı böcekler arasındadır. Diğer böceklerin aksine sıcak ya da soğuk ayırt etmeksizin yaşadığı her ortama kolayca ayak uydurabilen bir böcektir. Karasinekler uçuş kabiliyeti açısından kanatları o kadar gelişmiş durumdadır ki yeryüzünde uçan tüm canlılar arasında en iyi uçma yetisine sahip böcek türüdür. Bu böceklere helikopter desek yeridir. Karasinekler genellikle pis gıdalar ile atıklar ile beslenebilirler. Çok kısa sürede kilometrelerce uçup konduğu her şeyin üstüne mikroplarını bulaştırabilirler. Bu mikroplardan insanlarda haklarına düşeni fazlasıyla almaktadırlar. Genellikle koloni halinde dolanan bu böcekler yaşadıkları her yeri istila edebilme özelliğine sahiplerdir. Karasineklerin uzunlukları 10 milimetreye kadar uzayabilmektedir. Genellikle ülkemizde görülen renkleri kara ve koyu renklerdedir.

Karasinekler aklınıza gelebilecek her alanda yaşayabilme özelliğine sahip nadir böcek türlerinden biridir. Yaşam alanlarımızda hatta evlerimizde bile sık sık görebildiğimiz bir sinek türüdür. Bu sineklerde birçok sinek çeşidi gibi yumurtlayarak çoğalırlar.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Karasinekler özellikle yaz aylarında yaşamlarımızın birçok alanında görülür ve hem üstümüze hem gıdalarımıza konarlar. Bilim adamları karasinekler ile yaptığı tetkiklerden sonra kanadının birinde zehir birinde ise panzehir olduğunu keşfetmişlerdir. Karasinekler yaklaşık4-5 dakikada bir pislik bıraktığı için çok sık hastalığa sebep olabilmektedirler. Genellikle verem ve kolera gibi hastalıklara neden olabiliyorlarsa da bu durum ülkemizde oldukça az durumdadır. Bu hastalıkların yanı sıra azda olsa felç ve zehirlenme tipi olaylarla da karşılaşılmıştır.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu