Kalorifer Böceği..


Kalorifer Böceği

Kalorifer Böceği İlaçlama

Kalorifer böceği halk arasında alman hamam böceği olarak da bilinen yumurtlayarak üreyen bir böcek cinsidir. İsmini Naziler döneminde Almanların her yeri istila etmesinden ilham alınarak ismi konulan bir böcektir. Bu hamam böceği cinsi genellikle nemli ve sıcağa yakın alanları kendilerine yuva edinirler. Bu yerler genellikle evlerde mutfak alanı içindedir. Kalorifer böcekleri taşıdıkları mikroplar yetmezmiş gibi birde o mikropları oradan oraya taşımakla meşhur bir böcek türüdür. Ortalama ömürleri 1 seneden birkaç ay az veya fazladır. Kalorifer böcekleri gıda ayırt etmeksizin önlerine gelen her şeyi yiyebilmektedirler. Kalorifer böcekleri üreme dönemlerinde salgıladıkları kokularla partnerini kendine doğru çekmektedir.

Kalorifer böcekleri genellikle sıcağı seven bir böcek türü olsa da -30 derece soğuğa bile dayanıklılık gösteren bir böcek türüdür. Boyutları oldukça kısadır ki yetişkinlerde bile 1,5 cm’yi geçmemektedir. Kalorifer böcekleri en hızlı koşan hamam böceği cinsi olduğu gibi aynı zamanda en hızlı üreyenlerinde başında yer almaktadır. Kalorifer böceklerinin önü kesilmez ve bu konuda önlem alınmaz ise iki sene gibi bir sürede bir milyon civarında üremeleri kaçınılmazdır. Genellikle kapıdan giren böcek cinslerinin aksine taşıma yoluyla geldiği bilinmektedir. Örneğin bir hamam böceği bayanların çantalarında veya eve gelen kargo ile gelebildiği gibi bakkaldan aldığınız bir poşet ile de evinize gelebilmektedir.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Kalorifer böcekleri diğer hamam böcekleri gibi gıda zehirlenmesine yol açar ve bu durumun ülkemizde yüzde 70 civarına neden olduğu bilinmektedir. Ayrıda kalorifer böcekleri antrax, hepatit ve alerjik rahatsızlıklar gibi birçok hastalığa davetiye çıkarabilme özelliğine sahip böcek türüdür.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu