Fare İlaçlama


Fare

Fare İlaçlama

Fare, kemiriciler (Rodentia) takımının Myomorpha alt takımından, başta ev faresi (Mus musculus) olmak üzere çok sayıda küçük memelinin ortak adı.
Belirli bir taksonomik gruba karşılık gelmeyen "fare" adı, bilimsel adlandırmada özellikle Muridae familyasının üyeleri ile Cricetidae familyasının Hespromyini oymağı (Yeni Dünya fareleri) için kullanılır. Bununla birlikte Muridae familyasının Rattus cinsini oluşturan ve halk arasında lağım faresi ya da keme olarak da bilinen kemiricilere sıçan denilir. Cricetidae familyasının Microtus cinsini oluşturan ve tarla faresi olarak da bilinen kemiriciler ise fare türü değildir.

Çok hızlı kaçabilen ve çok hızlı üreyen hayvanlardır, yeryüzünün bütün karalarına dağılmışlardır.
Yanaklarından omuzlarına kadar inen küçük astarlı iki dış çene keseleri vardır. Fareler bu keselerde yiyecek taşırlar, temizlemek gerektiğinde de içini dışına çıkararak çevirip temizlerler. Avurdu keseli fare yuva yaparken toprağı güçlü ön pençeleriyle kazar. Kıvrık kesici dişlerini sert toprak ve taşları yerinden oynatmak için kullanır. Kesici dişleri sürekli olarak büyüdüğü için aşınan yüzeyler hemen yenilenir.
Tahıl, kök, meyve, ot, böcek gibi çok çeşitli yiyeceklerle beslenirler.
Ayrıca, farelerin genetik yapısı ile insan genetik yapısının ileri düzeydeki benzerliği ve üreme hızları dolayısıyla, kobay olarak yaygınca kullanılırlar.(Bkz.wikipedia)

Fareler, insanlardan sonra zeka ve üstün duyuları ile en başarılı şekilde her türlü ortama uyum sağlayan memelilerdir.
Farelerin koku alma duyuları çok güçlü olduğu için gıdaları rahatça bulur ve engel tanımadan her yere ulaşırlar.
Fareler çok hızlı çoğalır,dişileri yılda 7 kez ve her seferinde 9-12 yavru yaparlar.Tünel kazma,kemirme,tırmanma ve yüzmede çok ustadırlar.Fareler kurşun kalem çapındaki bir delikten diğer bölgelere kolayca geçebilirler.
Fare çok güçlü dişlere ve uzun bir kuyruğa sahiptir.Bu yüzden her şeyi rahatlıkla kemirebilirler.Fare elastik bir yapıya sahip olduğu için her yere rahatlıkla girip çıkabilir.
Farenin ayak yapısı tırmanmak için elverişlidir.
Farelerin birçok türü bulunur.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Fare maddi kayıpların yanı sıra tehlikeli hastalıklar taşıyarak insanlara bulaştırır. Fare besinlerde dolaşarak salya ve dışkılarını bırakır.Fare gece uyurken insanların kulak,burun,ayak ve parmaklarını kemirebilir. Farenin tükürük bezlerinin uyuşturucu özeliği olduğundan siz hiç bunu fark bile edemezsiniz. İlaçlamanın henüz bilinmediği dönemlerde farenin bulaştırdığı hastalıklardan bir çok insan ölmüştür. Bu hastalıklardan bazıları Tifus, veba, verem, kuduz, humma, bağırsak hastalıkları ve çeşitli alerjik hastalıklardır.

ÇARE :

Çare Sizseniz bu durumda Çaresizsiniz demektirdir.
Çünkü sorununuza çare sadece ve sadece biziz.
Çözümünüz için işi bir profesyonel'e yani;
Hasharat Böcek İlaçlama Servisi 'ne bırakın.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu