Halı Böceği..


Halı Böceği

Halı Böceği İlaçlama

Halı böcekleri genellikle birkaç santim boyunda zararlı böcekler sınıfına giren koyu renkli korkunç görünümlü böceklerdir. İsminden de anlaşıldığı gibi genellikle evlerin halılarında ve kilimlerinde görülen ve bu tür yerlere yumurta bırakan bir böcek türüdür. Bu böceklerin zararları insanlara yönelik değildir. Halı böceği genellikle halı, kilim gibi eşyalara zarar verip ciddi derecede maddi hasara neden olabilirler.

Halı böceklerin ömürleri genellikle birkaç ayla sınırlıdır ve bu böcekler yumurta bırakarak ürerler. Yumurtalarını genellikle kullanılmayan eşyaların içine bırakır. Halı böcekleri ortalama iki haftada çatlar ve böcekler yumurtadan çıkar.

Halı böcekleri hayatını sürdürdüğü yere göre farklı renklerde görünebilirler. Halı böceklerinin boyutları 2 santim civarında olup oldukça kıvrak bir böcek cinsidir. Halı böcekleri kanatsız canlılardandır. Bu tür böcekler hayvansal gıdalarla beslenirler. Nemli bölgeler halı böcekleri için oldukça yaşanılası yerlerdir ki bu tür yerleri çok severler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Halı böcekleri halı, kilim ve benzeri eşyaları kemirerek maddi zararlara neden olabilen bir böcek türüdür.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu