Güve İlaçlama


Güve

Güve İlaçlama

Güve birçok eşyada bulunan bir böcek türüdür. Bu böceklerin genellikle tercih ettiği eşyalar bazı kumaş türleridir. Güve, genellikle birçok kurtçuğa verilen ortak bir isimdir. Genellikle evlerimizde yaşamakta olan bu böcekler genellikle beyaza yakındır. Dişleri oldukça kuvvetli olan bu böcek türü genellikle birçok kumaş türünü kemirir ve bunlarla yaşamını sürdürürler. İçlerinde zararlı olmayan cinsler olduğu gibi zararlı olanları da mevcuttur. Güvelerin bu güne kadar bilinen en zararlı cinsi kürk güvesidir.

Güveler ortalama 0,3 santim boylarında minik ve yuvarlağımsın böcek türlerindendir. Rengi genelde beyaza yakın olduğundan dolayı ülkemizde bazı şehirlerde halk arasında pul kanatlı böcekler olarak da bilinirler. Güveleri diğer familya cinslerinden ayıran en büyük özelliği kanatlarının genellikle pullu olmasıdır. Güveler yaşamlarının ilk dönemlerini küçük kurtçuklar halinde geçirir ve zamanla kelebek olur. Bu tür böceklere genellikle evlerde, kumaşçılarda, tahıl ambarlarında ve derilerin olduğu neredeyse her yerde bulunabilirler.

SAĞLIĞIMIZA ZARARLARI

Güvelerin ne hayvanlara ne böceklere nede insanlara herhangi bir zarar vermezler. Güveler sadece girdikleri ev, depo ve fabrikalarda kıyafet, giysi, kumaş ve kürklere zarar verip maddi hasara yol açmaktadırlar.

Hasharat Böcek İlaçlama Servisi
12 senelik Profesyonel Kadrolu ve Sağlık Bakanlığı onaylı Böcek İlaçlama hizmetimizden yararlanmak için hemen arayın.
 0212-2388563         0507-1208505

Menu